LifehackingTechnológie a inovácie

Viete kde ste boli takto rok dozadu? Ak nie, nevadí. Google Vám to povie

Súkromie, bezpečnosť a kybernetická kriminalita. Tak tieto témy sú čoraz viac omieľanejšou témou vo svete internetu a mobilných zariadení. Vedeli ste, že spoločnosť Google prostredníctvom desiatok aplikácií dokáže aktívne sledovať Vašu polohu? Mnohí ste to určite tušili, ale pravdepodobne ste nevedeli do akých detailov dokáže spoločnosť Google analyzovať náš pohyb. Píše portál VoSveteIt.sk.

Sledovanie polohy Googleom

Spoločnosť Google patrí medzi najväčších technologických gigantov na svete, a s veľkou pravdepodobnosťou využívate aj Vy od nich služby. Napríklad používate G-mail službu, Google Drive alebo iné. Je ich mnoho. Vedeli ste však, že natívne, vďaka týmto službám odovzdávate o vás desiatky cenných dát? Dobrým príkladom je sledovanie polohy. Prostredníctvom tohto odkazu sa dokážete pozrieť na to, aké dáta o Vás spoločnosť Google zbiera v súvislosti s Vašim polohou.

Casova-OS-Google
Zdroj: VoSveteIt.sk

Čerešničkou na torte je, že Google umožňuje rozkliknúť konkrétny deň. V rámci neho môžete vidieť napríklad to akou formou ste sa presúvali z jedného bodu do druhého. Šialené na tom je, že vďaka viacerým senzorom v našich zariadeniach Google dokáže identifikovať s vysokou úspešnosťou či sme išli autom, mestskou hromadnou dopravu či peši.

Casova-OS-Google-konkretny-den
Zdroj: VoSveteIt.sk

Zdroj: VoSveteIt.sk

 

Tagy
Ukáž viac

Podobné články

Close
Close