Lifehacking

V Strednej a vo Východnej Európe sú najšťastnejším národom Česi. Slováci sú ďaleko za nimi, ale stále vychádzajú ako jedna z lepších krajín

Či v Česku alebo na Slovenku sa nesie naprieč veľkou časťou spoločnosti názory, ako sa zle v našich končinách žije. Podľa reportu, ktorý priniesol portál RMX.News, odvolávajúc sa na výskumnú správu „World Happiness 2019“ to však vyzerá úplne inak.

Česi sú najšťastnejším národom v Strednej a vo Východnej Európe

Štúdia „World Happiness 2019“ považuje za kľúčové faktory vplývajúce na šťastie ľudí: zdravie, HDP, veľkosť sociálnej podpory pre tých, ktorí ju potrebujú, slobodu v rozhodovaní, individuálnu štedrosť, korupciu v spoločnosti a ďalšie faktory.

Nie je žiadnym prekvapením, že tie TOP pozície zo 156 krajín rebríčka, z globálneho hľadiska obsadili krajiny ako Fínsko, Dánsko, Nórsko a ďalšie. Vráťme sa však späť k Strednej a Východnej Európe, kde podľa výsledkov najlepšiu pozíciu obsadili Češi. Tí sa dostali na 20. priečku. Pre zaujímavosť, 19. priečku obsadili Američania.

Slováci sú na tom horšie, ale stále sú na tom dobre

Prejdime k Slovenku, v tomto globálnom rebríčku 156 krajín, Slováci obsadili 38. priečku. V porovnaní s Českom sa jedná o slabí výsledok, ale pri pohľade na okolité krajiny ako je napríklad Poľsko (40.) či Maďarsko (62.) sa jedná o relatívne dobré umiestnenie.

zoznam krajin podla stastia
Zdroj: rmx.news

Zaujímavosťou je, že napríklad krajiny ako Lotyšsko (42.) Estónsko (55.) či Chorvátsko (75.) sa umiestnili horšie, a to aj napriek tomu, že sú tieto krajiny vo všeobecnosti veľkou skupinou ľudí ponímané vo viac pozitívnom svetle.

Najľudnatnejšia krajina na svete, Čína, skončila na 93. miest. Druhá najľudnatejšia krajina na svete, India, skončila na 140. mieste. Rebríček uzatvárajú krajiny Afganistan (154.) a Stredoafrická republika (155.).

Zdroj: RMX.News, úvodný obrázok: Pexels.com

Ukáž viac

Podobné články

Close
Close