Technológie a inovácie

Spomalil sa Vám internet? Takto zistíte či Vám Wifi signál nekradne Váš sused

Určite sa vám už niekedy stalo, že sa Vám internet výrazne spomalil. Dôvodov môže byť viacero, napríklad preťaženie siete zo strany prevádzkovateľa, nejaký rušivý element v domácnosti, napríklad kov v blízkosti routera a podobne. Problém však môže byť aj úplne nie inde – nezvaný hosť, ktorý využíva kapacitu Vášho internetového pripojenia.

Ako zistiť či Vám nekradnú WiFi signál

Spôsobov ako zistiť či Vám nekradnú WiFi signál, a tak Vám spomaľujú internet je dnes viacero. Môžete sa napríklad pripojiť priamo na router a pozrieť sa koľko ľudí, resp. zariadení je na ňom pripojených. Pravdou však je, že tento spôsob je pre mnohých zložitým, a preto Vám chceme dať do pozornosti ešte jednu alternatívnu možnosť, a tou sú externé programy. Napríklad, my sme na to využili program  Wireless Network Watcher, ktorý funguje na jednoduchom princípe. Po jeho spustení Vám ukáže zdroj internetu a počet pripojených zariadení na rovnakej WiFi sieti.

ako-zistit-ci-niekto-nie-je-pripojeny-na-mojej-wifi
Zdroj: VoSveteIT.sk

Okrem iného, ak máte problémy so streamovaním videí, tak Vám odporúčame využiť servery ako Uložto.sk a ďalšie, prostredníctvom ktorých si viete stiahnuť videá a následne si ich prehrať prostredníctvom video prehrávača VLC Medial Player, ktorý ponúka množstvo dodatočných funkcií a dostupný je zadarmo.

Zdroj: VoSveteIt.sk

Tagy
Ukáž viac

Podobné články

Close
Close