StartupyTechnológie a inovácie

Spoločnosť AI SpaceFactory získala prvú cenu za NASA 3D Printed Habitat Challenge

AI SpaceFactory získalo od NASA 500 000 dolárov za úspešnú výstavbu habitatu MARSHA. Prototyp s dĺžkou 15 stôp bol vytlačený v 3D podobe počas záverečnej fázy NASA 3D Printed Habitat Challenge.

AI SpaceFactory získalo prvé miesto spomedzi viac ako 60 súperov. Boli ocenení za automatizáciu tlače, ktorá bola dokončená takmer bez ľudskej pomoci za 30 hodín, ako aj za inovatívny čadičový kompozit a za biologicky odbúrateľný a recyklovateľný materiál získaný z prírodných materiálov nachádzajúcich sa na Marse. Po odolaní tlakovým, dymovým a nárazovým testom sa materiál ukázal silnejší a trvanlivejší ako materiál súperov.

Nového revolučného projektu sa pravdepodobne dočká aj Zem

Po dvoch rokoch vývoja stavebných technológií pre Mars, spoločnosť plánuje tento rok predstaviť vesmírne technológie aj pre Zem. Hlavným zámerom je recyklovať materiály habitatu MARSHA a použiť ich pre 3D tlač objektu TERA, čo je prvé ekologické prostredie na svete.

„Tieto technológie sme vyvinuli pre vesmír, ale majú tiež potenciál zmeniť spôsob, akým budujeme na Zemi,“ povedal David Malott, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti AI SpaceFactory. „Použitím prírodných, biologicky odbúrateľných materiálov pestovaných z plodín by sme mohli eliminovať masívny odpad z nerecyklovateľného betónu v stavebníctve a obnoviť našu planétu,“ dodal.

Spoločnosť očakáva, že TERA, prvá budova svojho druhu sa objaví tento mesiac na Indiegogo a bude prístupná pre každého, kto sa chce dozvedieť, ako môže vyzerať trvalo udržateľný život na Marse. Projekt vyzdvihuje potrebu nových, obnoviteľných stavebných technológií na našej planéte.

Zdroj: aispacefactory.com

Tagy
Ukáž viac

Podobné články

Close
Close