Veda

Spojené kráľovstvo sa pod vedením Theresy Mayovej zaviazalo k zníženiu emisií skleníkových plynov na nulu do roku 2050

Ako uvádza portál news.sky.com, tento krok, ktorý zmení a doplní zákon o zmene klímy z roku 2008, zlepší verejné zdravie, kvalitu ovzdušia a biodiverzitu. Bude to znamenať, že Spojené kráľovstvo sa stane prvou krajinou G7, ktorá bude vydávať právne predpisy pre čisté nulové emisie. Očakáva sa, že oxid uhličitý v atmosfére v roku 2019 vzrastie takmer o rekordnú úroveň, varovala meteorologická služba Met Office.

Takisto sa očakáva, že tento záväzok budú nasledovať ďalšie krajiny. Preskúmanie sa uskutoční do piatich rokov s cieľom posúdiť, či iné krajiny prijímajú podobné opatrenia a či priemysel Spojeného kráľovstva nie je vystavený nekalej súťaži.

Theresa Mayová povedala: „Ako prvá krajina, ktorá vydáva právne predpisy o dlhodobých klimatických cieľoch, môžeme byť skutočne hrdí na náš rekord v boji proti klimatickým zmenám. Dosiahli sme obrovský pokrok v raste nášho hospodárstva a trhu práce pri znižovaní emisií. Teraz je čas ísť ďalej a rýchlejšie, aby sme chránili životné prostredie pre naše deti. Táto krajina viedla svet v inováciách počas priemyselnej revolúcie a teraz musíme viesť svet k čistejšej a ekologickejšej forme rastu. Dosiahnutie čistej nuly do roku 2050 je ambicióznym cieľom, ale je nevyhnutné, aby sme ho dosiahli a zabezpečili ochranu našej planéty pre budúce generácie.“

Tagy
Ukáž viac

Podobné články

Close
Close