Biznis

Čína a Európa budú spojené diaľnicou. Rusko dalo zelenú prvej fáze projektu

Portál CNN píše, že Rusko dalo zelenú projektu vybudovaniu diaľnice, ktorá bude spájať Čínu s Európou. CNN sa odvolával na tlačovú agentúru Ruska (RIA Novosti), ktorá informovala verejnosť, že Dimitrij Medvedev (predseda Ruskej vlády a bývali prezident Ruska) dal zelenú prvej fáze projektu, ktorá bude financovaná ako súčasť partnerstva medzi súkromnými investormi a štátnou podporou.

Správa konkrétne hovorí o výstavbe diaľnice o celkovej dĺžke približne 2000 kilometrov, ktorá bude spájať strednú Áziu a západne Rusko. Projekt by mal vo finále stáť približne 600 miliárd rubľov, čo je približne 9,4 miliardy dolárov. RIA zároveň píše, že viac ako 80% potrebných pozemkov je už vykúpených štátom.

Nová cesta by mala zlepšiť spojenie medzi Čínou a Ruskom, vrátane Európy. Ešte v roku 2013 čínsky prezident Xi Jiping spustil iniciatívu „Pás a cesta“, pod ktorou bolo spustených viacero projektov s cieľom vybudovať infraštruktúru pozdĺž riek a naprieč krajinami, ktoré by vytvorili nové obchodné koridory medzi Čínou, Áziou, Afrikou a Európu.

Tagy
Ukáž viac
Close
Close