LifehackingTechnológie a inovácie

Americký prezident baví svet. Má strach z autonómnych áut: „Nemôžete zastaviť tú s*** vec“

Milióny Američanov má strach z autonómnych automobilov. Konkrétne 71%, na ich čele stojí americký prezident Donald Trump, ktorý utrúsil v súvislosti s nimi niekoľko poznámok, ktoré „bavia“ verejnosť.

Autonómne autá

Autonómne auta či chceme alebo nie sú už dnes realitou. S veľkou pravdepodobnosťou môžeme povedať, že súčasný dvatsiatnici či tridsiatnici sa dožijú generačnej obmeny automobilov, ktoré budú kompletne ovládané umelou inteligenciou. Priekopníkom v tejto oblasti je známy vizionár Elon Musk, ktorý stojí za automobilmi Tesla.

Portál Futurism.com prišiel s reportom, ktorý hovorí o reakciách amerického prezidenta Donalda Trumpa v rámci Golf klubu. Konkrétne povedal:

„Áno, je to v pohode, ale nikdy by som nesadol do autonómneho auta… Neverím počítaču, že by ma odviezol.“, ďalej dodal: „…viete si predstaviť, že sedíte v aute na zadnom sedla a všetky tieto auta behajú na okolo a vy ich nemôže k*** zastaviť?“

Aj napriek tomu regulácie sú na ústupe

Paradoxom je, že hoci americký prezident nie je veľkým fanúšikom autonómnych automobilov, tak aj napriek tomu dochádza k deregulácií v spojitosti s testovaním autonómnych áut.

Zdroj: Futurism.com via Vosveteit.sk, úvodný obrázok: Pixabay.com

Ukáž viac

Podobné články

Close
Close