Lifehacking

Ako zistiť, kedy je čas zmeniť prácu

Hovorí sa, že práca šľachtí, ale nie je tomu vždy tak. Minimálne v prípadoch kedy chodíte do nej so stiahnutým žalúdkom a jediné na čo dokážete v nej myslieť je kedy Vám odbije posledná hodina. V takých prípadoch je najlepšie pozrieť sa po niečom novom. Nižšie vám prinášame prehľad 3 znaky, v ktorých ak sa vidíte tak je čas na zmenu práce.

Idete na autopilota

Rutina – slovo, ktoré mnohí nenávidia, minimálne ak patríte do skupiny ľudí, ktorí sa pokladajú za kreatívnych. Ak prídete do roboty a automaticky si sadnete či už za počítač alebo stojíte za pásom a robíte rozhodnutia automaticky, bez toho aby ste rozmýšľali tak je zle. Sprievodným javom je, že chodíte do práce „vyfľusnutý“ či bez nálady – Vaša rutina sa tak stáva predvídateľná a hlavne dobre známa.

Povýšeniu sa vyhýbate ako čert nebu hoci ste šikovnejší ako väčšina naokolo

Pracujete od rána do večere, plníte svoje úlohy na 110% a šéf si to nevšíma a pochvala od neho príde maximálne raz za uhorský rok. Čerešničkou na torte je, že príde úplne neznáma osoba, ktorá neovláda ani cudzí jazyk, ktorý je nevyhnutnosťou na výkon práce vedúceho a stane sa Vašim šéfom. Tak toto je častým javom, hlavne v korporáciách.

Prepracovanie a stres

Stres v kombinácii s prepracovaním dokáže život prevrátiť doslova naruby. Zdrojom stresu pritom nemusí byť len práca, ale aj súkromný život a tlak okolia. Hovoria Vám, že je čas si založiť rodinu, ale vy sa teraz vidíte úplne niekde inde? Alebo, že by ste mali v práci vydržať, že ste mladý na to, aby ste odišli inde? Že nemáte dostatok skúsenosti? Jediné čo je dôležité je to, aby ste sa cítili dobre, aby ste sa venovali niečomu čo pre Vás dáva zmysel. Ak jednoducho cítite, že je čas na zmenu tak to spravte. Niekedy je lepšie dlho nerozmýšľať, ale vrhnúť sa do toho hlava nehlava.

Našli ste sa v jednom z bodov vyššie? Ak áno, tak určite je čas na to, aby ste minimálne pouvažovali o zmene práci.

Zdroj: lifehack.org, úvodný obrázok: Pexels.com

Ukáž viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Close
Close